Sold
Jadeview CourtFLOOR 8FLAT C
Registration Number:08022803020192
|Transaction Date:06/02/2008
PRN:A0921712
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DannyChoi蔡永東
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-106811)
Sold

1/2
PRICE
$1.84 M
Saleable Area
325sq.ft.
Buy $5,676 /sq.ft.
Gross Area
424sq.ft.
Buy $4,351 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 06/02/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
152
Walking toHKUStation
1 Min(s)
Address/ Area
38 Hill Road