Sold
Jadeview CourtFLOOR 25FLAT F
Registration Number:21072002090035
|Transaction Date:05/06/2021
PRN:B3495498
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JennChan陳艷華
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-564300)
Sold

1/2
PRICE
$6.7 M
Saleable Area
330sq.ft.
Buy $20,275 /sq.ft.
Gross Area
453sq.ft.
Buy $14,790 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 05/06/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
152
Walking toHKUStation
1 Min(s)
Address/ Area
38 Hill Road