Sold
Jade Court Block BFLOOR GFLAT B1
Registration Number:07061100520088
|Transaction Date:28/05/2007
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

HermanLi李嘉能
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-271520)
PRICE
$4.62 M
Saleable Area
725sq.ft.
Buy $6,368 /sq.ft.
Gross Area
821sq.ft.
Buy $5,627 /sq.ft.
Building Age
49 Years
Transaction Date: 28/05/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
72
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
36 Broadcast Drive