Sold
Jade Court Block CFLOOR 3FLAT C1
Registration Number:05111400080082
|Transaction Date:28/10/2005
PRN:B8490266
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

BennyTong湯荣幸
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-179932)
PRICE
$3.45 M
Saleable Area
735sq.ft.
Buy $4,693 /sq.ft.
Building Age
49 Years
Transaction Date: 28/10/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
72
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
36 Broadcast Drive