Sold
Jade Court Block AFLOOR GFLAT A3
Registration Number:08578104
|Transaction Date:19/12/2001
PRN:A3475219
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlexWen溫世澤
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-117472)
PRICE
$1.07 M
Saleable Area
337sq.ft.
Buy $3,176 /sq.ft.
Gross Area
338sq.ft.
Buy $3,166 /sq.ft.
Building Age
49 Years
Transaction Date: 19/12/2001
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
72
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
36 Broadcast Drive