Sold
Jade Court Block DFLOOR 5FLAT D2
Registration Number:09092800770098
|Transaction Date:17/09/2009
PRN:A3476226
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AndySi史家樑
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-369609)
PRICE
$5.8 M
Saleable Area
661sq.ft.
Buy $8,776 /sq.ft.
Gross Area
738sq.ft.
Buy $7,859 /sq.ft.
Building Age
49 Years
Transaction Date: 17/09/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
72
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
36 Broadcast Drive