Sold
Jade Court Block BFLOOR 12FLAT 1
Registration Number:13121202240033
|Transaction Date:02/12/2013
PRN:A0075132
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CeciliaMak麥凱詩
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-472780)
Sold

1/1
PRICE
$3.88 M
Saleable Area
313sq.ft.
Buy $12,387 /sq.ft.
Gross Area
373sq.ft.
Buy $10,402 /sq.ft.
Building Age
44 Years
Transaction Date: 02/12/2013
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
300
Walking toKennedy TownStation
4 Min(s)
Address/ Area
48-49 Praya, Kennedy Town