Sold
Jade Court Block AFLOOR 12FLAT 4
Registration Number:21060400330054
|Transaction Date:14/05/2021
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IanYeung楊子仲
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-587830)
Sold

1/1
PRICE
$5.13 M
Saleable Area
284sq.ft.
Buy $18,070 /sq.ft.
Gross Area
351sq.ft.
Buy $14,630 /sq.ft.
Building Age
44 Years
Transaction Date: 14/05/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
300
Walking toKennedy TownStation
4 Min(s)
Address/ Area
48-49 Praya, Kennedy Town