Sold
Tsuen Wan Garden Jade Court (block E)FLOOR 15FLAT 7
Registration Number:10040800360040
|Transaction Date:12/03/2010
PRN:A7896803
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MelodyCheuk卓凱靜
ACCOUNT DIRECTOR(S-674281)
Sold

1/1
PRICE
$1.59 M
Saleable Area
375sq.ft.
Buy $4,250 /sq.ft.
Gross Area
475sq.ft.
Buy $3,352 /sq.ft.
Building Age
43 Years
Transaction Date: 12/03/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-09-1982-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
464
Walking toTai Wo HauStation
8 Min(s)
Address/ Area
12-18 Texaco Road