Sold
Intelligent CourtFLOOR 6FLAT A
Registration Number:10011401500024
|Transaction Date:06/01/2010
PRN:A0389512
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SelinaHuang黃雪梅
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-504969)
Sold

1/2
PRICE
$2.64 M
Saleable Area
365sq.ft.
Buy $7,229 /sq.ft.
Gross Area
550sq.ft.
Buy $4,796 /sq.ft.
Building Age
28 Years
Transaction Date: 06/01/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1998-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
48
Walking toHKUStation
3 Min(s)
Address/ Area
28 Clarence Terrace