Sold
Intelligent CourtFLOOR 17FLAT B
Registration Number:07174284
|Transaction Date:05/07/1997
PRN:B8792698
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IanYeung楊子仲
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-587830)
PRICE
$3.53 M
Saleable Area
365sq.ft.
Buy $9,668 /sq.ft.
Gross Area
550sq.ft.
Buy $6,415 /sq.ft.
Building Age
28 Years
Transaction Date: 05/07/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1998-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
48
Walking toHKUStation
3 Min(s)
Address/ Area
28 Clarence Terrace