Sold
Intelligent CourtFLOOR 3FLAT A
Registration Number:07671162
|Transaction Date:30/12/1998
PRN:A0389504
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SteveWong黃志明
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-563997)
Sold

1/2
PRICE
$2.16 M
Saleable Area
365sq.ft.
Buy $5,908 /sq.ft.
Gross Area
550sq.ft.
Buy $3,920 /sq.ft.
Building Age
28 Years
Transaction Date: 30/12/1998
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1998-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
48
Walking toHKUStation
3 Min(s)
Address/ Area
28 Clarence Terrace