Sold
Intelligent CourtFLOOR 27FLAT A
Registration Number:07671156
|Transaction Date:30/12/1998
PRN:B3429469
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TobyWong王雪如
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-483030)
Sold

1/2
PRICE
$2.96 M
Saleable Area
365sq.ft.
Buy $8,117 /sq.ft.
Gross Area
550sq.ft.
Buy $5,385 /sq.ft.
Building Age
28 Years
Transaction Date: 30/12/1998
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1998-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
48
Walking toHKUStation
3 Min(s)
Address/ Area
28 Clarence Terrace