Sold
Intelligent CourtFLOOR 25FLAT A
Registration Number:22072500330043
|Transaction Date:04/07/2022
PRN:C1095358
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RobertLaw羅善衡
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-210313)
Sold

1/2
PRICE
$7.3 M
Saleable Area
365sq.ft.
Buy $20,006 /sq.ft.
Gross Area
550sq.ft.
Buy $13,273 /sq.ft.
Building Age
28 Years
Transaction Date: 04/07/2022
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1998-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
48
Walking toHKUStation
3 Min(s)
Address/ Area
28 Clarence Terrace