Sold
Intelligent CourtFLOOR 7FLAT A
Registration Number:11012401580035
|Transaction Date:18/01/2011
PRN:B6104600
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SelinaHuang黃雪梅
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-504969)
Sold

1/2
PRICE
$3.05 M
Saleable Area
365sq.ft.
Buy $8,358 /sq.ft.
Gross Area
550sq.ft.
Buy $5,545 /sq.ft.
Building Age
28 Years
Transaction Date: 18/01/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1998-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
48
Walking toHKUStation
3 Min(s)
Address/ Area
28 Clarence Terrace