Sold
Hung Wai Building Block 1FLOOR 6FLAT D
Registration Number:23011201160041
|Transaction Date:22/12/2022
PRN:A4024992
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ChrisLam林思朗
ACCOUNT DIRECTOR(E-322299)
Sold

1/1
PRICE
$4.3 M
Saleable Area
302sq.ft.
Buy $14,216 /sq.ft.
Gross Area
429sq.ft.
Buy $10,023 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 22/12/2022
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1984-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
176
Walking toYau Ma TeiStation
5 Min(s)
Address/ Area
3-5 Fa Yuen Street