Sold
Hung Lee BuildingFLOOR 13FLAT P
Registration Number:07665836
|Transaction Date:30/12/1998
PRN:B5090619
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MoneyLam林敏
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-354155)
PRICE
$1.01 M
Saleable Area
292sq.ft.
Buy $3,462 /sq.ft.
Gross Area
420sq.ft.
Buy $2,405 /sq.ft.
Building Age
53 Years
Transaction Date: 30/12/1998
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1973-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
200
Walking toShau Kei WanStation
7 Min(s)
Address/ Area
30-50 Ngoi Man Street