Sold
Hung Lee BuildingFLOOR 20FLAT T
Registration Number:17091201850222
|Transaction Date:18/08/2017
PRN:B3584728
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MikeHo何俊輝
ACCOUNT DIRECTOR(S-163077)
PRICE
$3.6 M
Saleable Area
286sq.ft.
Buy $12,573 /sq.ft.
Gross Area
400sq.ft.
Buy $9,000 /sq.ft.
Building Age
53 Years
Transaction Date: 18/08/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1973-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
200
Walking toShau Kei WanStation
7 Min(s)
Address/ Area
30-50 Ngoi Man Street