Sold
Hung Fat HouseFLOOR 10FLAT D
Registration Number:09121802640132
|Transaction Date:27/11/2009
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

HonlyMa馬倩紅
ACCOUNT DIRECTOR(S-629889)
Sold

1/4
PRICE
$1.27 M
Saleable Area
459sq.ft.
Buy $2,770 /sq.ft.
Gross Area
590sq.ft.
Buy $2,153 /sq.ft.
Building Age
50 Years
Transaction Date: 27/11/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1975-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
90
Walking toLong PingStation
9 Min(s)
Address/ Area
87-99 Kau Yuk Road Yuen Long