Sold
Hung Fat HouseFLOOR 19FLAT D
Registration Number:08050500700016
|Transaction Date:18/04/2008
PRN:B0894070
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AdaYong楊采知
ACCOUNT DIRECTOR(S-637965)
Sold

1/4
PRICE
$1.39 M
Saleable Area
459sq.ft.
Buy $3,031 /sq.ft.
Gross Area
590sq.ft.
Buy $2,356 /sq.ft.
Building Age
50 Years
Transaction Date: 18/04/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1975-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
90
Walking toLong PingStation
9 Min(s)
Address/ Area
87-99 Kau Yuk Road Yuen Long