Sold
Huncliff CourtFLOOR 7FLAT A
Registration Number:06541646
|Transaction Date:02/02/1996
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DannyChoi蔡永東
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-106811)
Sold

1/2
PRICE
$1.2 M
Saleable Area
343sq.ft.
Buy $3,495 /sq.ft.
Gross Area
511sq.ft.
Buy $2,348 /sq.ft.
Building Age
40 Years
Transaction Date: 02/02/1996
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
38
Walking toKennedy TownStation
11 Min(s)
Address/ Area
70 Victoria Road