Sold
Huncliff CourtFLOOR 6FLAT B
Registration Number:21050401300133
|Transaction Date:15/04/2021
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CeciliaMak麥凱詩
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-472780)
Sold

1/8
PRICE
$6.7 M
Saleable Area
343sq.ft.
Buy $19,512 /sq.ft.
Gross Area
511sq.ft.
Buy $13,112 /sq.ft.
Building Age
40 Years
Transaction Date: 15/04/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
38
Walking toKennedy TownStation
11 Min(s)
Address/ Area
70 Victoria Road