Sold
La Hacienda House L5NO. 29HOUSE L5
Registration Number:08701250
|Transaction Date:17/05/2002
PRN:A1585481
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JayWan尹岳
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-145524)
PRICE
$27 M
Saleable Area
2,756sq.ft.
Buy $9,798 /sq.ft.
Gross Area
3,200sq.ft.
Buy $8,438 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 17/05/2002
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1949-04-1985-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
23 Block(s)
Total Units
57
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
27-33 Mount Kellett Road