Sold
La Hacienda House L4NO. 29HOUSE 4
Registration Number:07020901650036
|Transaction Date:15/01/2007
PRN:A1585473
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JayWan尹岳
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-145524)
PRICE
$55 M
Saleable Area
2,756sq.ft.
Buy $19,959 /sq.ft.
Gross Area
3,200sq.ft.
Buy $17,188 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 15/01/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1949-04-1985-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
23 Block(s)
Total Units
57
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
27-33 Mount Kellett Road