Sold
La Hacienda House L12NO. 29HOUSE L12
Registration Number:22102101370048
|Transaction Date:15/12/2016
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JackLam林鉫祐
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-161107)
PRICE
$150 M
Saleable Area
2,756sq.ft.
Buy $54,435 /sq.ft.
Gross Area
3,200sq.ft.
Buy $46,875 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 15/12/2016
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1949-04-1985-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
23 Block(s)
Total Units
57
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
27-33 Mount Kellett Road