Sold
La Hacienda House L12NO. 29HOUSE L12
Registration Number:05042902290015
|Transaction Date:14/04/2005
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JayWan尹岳
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-145524)
PRICE
$45 M
Saleable Area
2,756sq.ft.
Buy $16,330 /sq.ft.
Gross Area
3,200sq.ft.
Buy $14,063 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 14/04/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1949-04-1985-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
23 Block(s)
Total Units
57
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
27-33 Mount Kellett Road