Sold
La Vetta House H28NO. 68HOUSE H28
Registration Number:19053101180012
|Transaction Date:07/05/2019
PRN:D4250909
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JerryFok霍偉俊
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-403121)
Sold

1/11
PRICE
$55.11 M
Saleable Area
2,222sq.ft.
Buy $24,800 /sq.ft.
Building Age
8 Years
Transaction Date: 07/05/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2018-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
76 Block(s)
Total Units
158
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
68 Lai Ping Road