Sold
La Vetta House H1NO. 68HOUSE H1
Registration Number:18121200590262
|Transaction Date:16/11/2018
PRN:D4250736
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JerryFok霍偉俊
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-403121)
Sold

1/11
PRICE
$59.4 M
Saleable Area
2,144sq.ft.
Buy $27,705 /sq.ft.
Building Age
8 Years
Transaction Date: 16/11/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2018-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
76 Block(s)
Total Units
158
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
68 Lai Ping Road