Sold
Fortune Garden House D6NO. 72HOUSE D6
Registration Number:00620810
|Transaction Date:23/12/1999
PRN:B4859436
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JackNgai魏順清
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-420870)
Sold

1/4
PRICE
$6.88 M
Saleable Area
1,366sq.ft.
Buy $5,037 /sq.ft.
Gross Area
1,814sq.ft.
Buy $3,793 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 23/12/1999
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-11-1991-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
76 Block(s)
Total Units
76
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
72 Ting Kok Road