Sold
Fortune Garden House D10NO. 72HOUSE D10
Registration Number:00519320
|Transaction Date:14/02/1997
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

KLai賴啟軒
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-397074)
Sold

1/4
PRICE
$10.5 M
Saleable Area
1,366sq.ft.
Buy $7,687 /sq.ft.
Gross Area
1,814sq.ft.
Buy $5,788 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 14/02/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-11-1991-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
76 Block(s)
Total Units
76
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
72 Ting Kok Road