Sold
Wesley Villa House DNO. 81HOUSE D
Registration Number:00913873
|Transaction Date:30/10/1996
PRN:A9015716
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
Sold

1/3
PRICE
$14.74 M
Saleable Area
1,624sq.ft.
Buy $9,075 /sq.ft.
Gross Area
2,210sq.ft.
Buy $6,670 /sq.ft.
Building Age
33 Years
Transaction Date: 30/10/1996
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1992-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
20 Block(s)
Total Units
20
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
81 Ma Ling Path