Sold
Fortune Garden House C5NO. 72HOUSE C5
Registration Number:00502126
|Transaction Date:23/08/1996
PRN:B1870519
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

HugoHui許偉群
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-571644)
Sold

1/4
PRICE
$7.4 M
Saleable Area
1,476sq.ft.
Buy $5,014 /sq.ft.
Gross Area
2,030sq.ft.
Buy $3,645 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 23/08/1996
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-11-1991-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
76 Block(s)
Total Units
76
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
72 Ting Kok Road