Sold
Hillgrove House B5NO. 18HOUSE B5
Registration Number:05022403600038
|Transaction Date:31/01/2005
PRN:B6086642
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

GaryTsang曾昭強
ACCOUNT DIRECTOR(S-232420)
PRICE
$25 M
Saleable Area
2,773sq.ft.
Buy $9,016 /sq.ft.
Gross Area
2,700sq.ft.
Buy $9,259 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 31/01/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
25 Block(s)
Total Units
33
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
18 Cape Drive