Sold
Hillgrove House B11NO. 18HOUSE B11
Registration Number:07081602080040
|Transaction Date:03/08/2007
PRN:A0246365
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JackLam林鉫祐
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-161107)
PRICE
$35.5 M
Saleable Area
2,773sq.ft.
Buy $12,803 /sq.ft.
Gross Area
2,679sq.ft.
Buy $13,251 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 03/08/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
25 Block(s)
Total Units
33
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
18 Cape Drive