Sold
Chateau Royale House A6NO. 1HOUSE A6
Registration Number:09060802140027
|Transaction Date:02/06/2009
PRN:B1880046
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TimothyCheung張錦亮
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-102501)
PRICE
$16 M
Saleable Area
1,827sq.ft.
Buy $8,759 /sq.ft.
Gross Area
2,917sq.ft.
Buy $5,485 /sq.ft.
Building Age
27 Years
Transaction Date: 02/06/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1998-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
68 Block(s)
Total Units
68
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
1 Yung Yi Road