Sold
The Castle Bay House A5NO. 6/18HOUSE A5
Registration Number:25101301680038
|Transaction Date:29/09/2025
PRN:C1351789
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IreneTang鄧嘉麗
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-560233)
PRICE
$12 M
Saleable Area
1,505sq.ft.
Buy $7,974 /sq.ft.
Gross Area
2,330sq.ft.
Buy $5,150 /sq.ft.
Building Age
37 Years
Transaction Date: 29/09/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-02-1988-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
43 Block(s)
Total Units
43
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
6-18 Lok Chui Street