Sold
Fortune Garden House A14NO. 72HOUSE A14
Registration Number:06101901720105
|Transaction Date:25/09/2006
PRN:B1870191
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JesseHo何家俊
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-576866)
Sold

1/4
PRICE
$8.23 M
Saleable Area
1,099sq.ft.
Buy $7,489 /sq.ft.
Gross Area
1,740sq.ft.
Buy $4,730 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 25/09/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-11-1991-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
76 Block(s)
Total Units
76
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
72 Ting Kok Road