Sold
33 Cape Road House ANO. 33HOUSE A
Registration Number:09052202220029
|Transaction Date:11/05/2009
PRN:D0397575
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AndyLau劉子鵬
ACCOUNT DIRECTOR(S-130772)
PRICE
$40 M
Saleable Area
2,359sq.ft.
Buy $16,953 /sq.ft.
Gross Area
3,191sq.ft.
Buy $12,535 /sq.ft.
Building Age
21 Years
Transaction Date: 11/05/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2004-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
13 Block(s)
Total Units
13
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
33 Cape Road