Sold
No. 50 Stanley Village Road House 9NO. 50HOUSE 9
Registration Number:15051402430180
|Transaction Date:23/04/2015
PRN:D2986763
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TerenceChung鍾放之
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-005930)
Sold

1/1
PRICE
$125.77 M
Saleable Area
2,719sq.ft.
Buy $46,257 /sq.ft.
Building Age
14 Years
Transaction Date: 23/04/2015
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2012-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
12 Block(s)
Total Units
12
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
50 Stanley Village Road