Sold
Lotus Villas House 9NO. 100HOUSE 9
Registration Number:00380768
|Transaction Date:10/05/1999
PRN:B3149349
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JessieLo羅秀珍
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-430269)
PRICE
$12.28 M
Saleable Area
1,565sq.ft.
Buy $7,846 /sq.ft.
Gross Area
2,371sq.ft.
Buy $5,179 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 10/05/1999
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1994-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
15 Block(s)
Total Units
15
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
100 Chuk Yeung Road