Sold
Forest Hill House 8HOUSE 8FLAT PH-8A
Registration Number:00648426
|Transaction Date:31/10/2000
PRN:B1596205
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JesseHo何家俊
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-576866)
Sold

1/10
PRICE
$19 M
Saleable Area
1,259sq.ft.
Buy $15,087 /sq.ft.
Gross Area
1,575sq.ft.
Buy $12,063 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 31/10/2000
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1996-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
33 Block(s)
Total Units
328
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
31 Lo Fai Road