Sold
Forest Hill House 7HOUSE 7FLAT PH-7C
Registration Number:00523534
|Transaction Date:19/03/1997
PRN:B1596149
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TimothyCheung張錦亮
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-102501)
Sold

1/10
PRICE
$6.67 M
Saleable Area
801sq.ft.
Buy $8,326 /sq.ft.
Gross Area
995sq.ft.
Buy $6,702 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 19/03/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1996-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
33 Block(s)
Total Units
328
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
31 Lo Fai Road