Sold
The Cavaridge House 67NO. 38HOUSE 67
Registration Number:20080600470052
|Transaction Date:15/07/2020
PRN:D4734789
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AllyLee李潔珊
ACCOUNT DIRECTOR(S-334404)
Sold

1/11
PRICE
$124.43 M
Saleable Area
4,461sq.ft.
Buy $27,896 /sq.ft.
Building Age
6 Years
Transaction Date: 15/07/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2019-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
58 Block(s)
Total Units
104
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
38 Lai Ping Road