Sold
The Cavaridge House 60NO. 38HOUSE 60
Registration Number:19121601050033
|Transaction Date:29/11/2019
PRN:D4734721
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SunCheng鄭國良
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-611242)
Sold

1/11
PRICE
$118.15 M
Saleable Area
4,295sq.ft.
Buy $27,509 /sq.ft.
Building Age
6 Years
Transaction Date: 29/11/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2019-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
58 Block(s)
Total Units
104
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
38 Lai Ping Road