Sold
Le Palais House 38NO. 8HOUSE 38
Registration Number:08442699
|Transaction Date:05/07/2001
PRN:B8958104
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavidChoi蔡志昌
ACCOUNT DIRECTOR(S-219533)
PRICE
$57 M
Saleable Area
3,337sq.ft.
Buy $17,082 /sq.ft.
Gross Area
4,339sq.ft.
Buy $13,137 /sq.ft.
Building Age
27 Years
Transaction Date: 05/07/2001
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1998-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
34 Block(s)
Total Units
34
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
8 Pak Pat Shan Road