Sold
Forest Hill House 37HOUSE 37FLAT TS-37C
Registration Number:00556092
|Transaction Date:01/12/1997
PRN:B7510602
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JesseHo何家俊
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-576866)
Sold

1/10
PRICE
$5.09 M
Saleable Area
766sq.ft.
Buy $6,647 /sq.ft.
Gross Area
955sq.ft.
Buy $5,334 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 01/12/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1996-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
33 Block(s)
Total Units
328
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
31 Lo Fai Road