Sold
Forest Hill House 36HOUSE 36FLAT GS-36B
Registration Number:14031800640169
|Transaction Date:05/03/2014
PRN:C0192594
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JesseHo何家俊
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-576866)
Sold

1/10
PRICE
$7.35 M
Saleable Area
843sq.ft.
Buy $8,721 /sq.ft.
Gross Area
1,051sq.ft.
Buy $6,993 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 05/03/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1996-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
33 Block(s)
Total Units
328
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
31 Lo Fai Road