Sold
Whitesands House 30NO. 160HOUSE 30
Registration Number:18061101350036
|Transaction Date:28/05/2018
PRN:D3035862
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IanYeung楊子仲
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-587830)
PRICE
$58.05 M
Saleable Area
2,467sq.ft.
Buy $23,531 /sq.ft.
Building Age
11 Years
Transaction Date: 28/05/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2015-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
28 Block(s)
Total Units
28
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
160 South Lantau Road