Sold
Villa Rosa House 3NO. 88HOUSE 3
Registration Number:22070501610102
|Transaction Date:20/06/2022
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavidChoi蔡志昌
ACCOUNT DIRECTOR(S-219533)
PRICE
$119 M
Saleable Area
3,314sq.ft.
Buy $35,906 /sq.ft.
Gross Area
3,968sq.ft.
Buy $29,990 /sq.ft.
Building Age
29 Years
Transaction Date: 20/06/2022
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1996-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
16 Block(s)
Total Units
16
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
88 Red Hill Road