Sold
La Vetta House 3NO. 68HOUSE 3
Registration Number:18120301100062
|Transaction Date:12/11/2018
PRN:D4250488
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

EdwardsChoy蔡勉虹
ACCOUNT DIRECTOR(E-059087)
Sold

1/11
PRICE
$174.06 M
Saleable Area
4,429sq.ft.
Buy $39,300 /sq.ft.
Building Age
8 Years
Transaction Date: 12/11/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2018-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
76 Block(s)
Total Units
158
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
68 Lai Ping Road